Pogotowie stomatologiczne - kiedy skorzystać?

2019-08-29

Kto choć raz zmagał się z nagłym i naprawdę ostrym bólem zęba, który niemal nie pozwala normalnie funkcjonować, ten wie, jak ważna jest niemal natychmiastowa pomoc lekarza. Nie zawsze wszystko da się skutecznie wyciszyć tabletkami przeciwbólowymi. Co więcej - działanie na chwilę nie pomaga rozwiązać problemu. Tymczasem na co dzień chodzisz do dentysty, który ma bardzo odległe terminy wizyt. Czy naprawdę musisz tak długo czekać? Na szczęście nie. Pod hasłem “pogotowie stomatologiczne żoliborz“ znajdziesz w sieci placówkę, która przyjmie cię w nagłej sytuacji. Kiedy możesz skorzystać z usług pogotowia stomatologicznego?

Obecnie pogotowie stomatologiczne jest w każdym większym mieście i coraz częściej tego rodzaju placówki pojawiają się w mniejszych miejscowościach. Możesz być zatem pewien, że pod hasłem “pogotowie stomatologiczne żoliborz” w sieci na pewno znajdziesz dla siebie pomoc. Pamiętaj jednak, żeby dobrze przejrzeć oferty wszystkich znalezionych w Internecie placówek - nie wszystkie bowiem mają podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyta nagła, często nocna czy świąteczna, będzie cię w prywatnym pogotowiu stomatologicznym z pewnością więcej kosztować. Działanie placówek, które znajdziesz pod hasłem “pogotowie stomatologiczne żoliborz”, uzależnione jest od charakteru samej placówki - może ona bowiem być państwowa, może być prywatna, a może to być placówka prywatna z podpisanym kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Tam, gdzie NFZ refunduje wizyty, w nagłym przypadku zostaniesz przyjęty bezpłatnie.

Pogotowie stomatologiczne - kiedy można z niego skorzystać?

Warto jednak określić dokładnie, kto i kiedy może skorzystać z placówki, którą znajdziesz w sieci pod hasłem “pogotowie stomatologiczne żoliborz”. W ogólnym skrócie - każdy może być pacjentem pogotowia stomatologicznego, jeśli dopadnie go nagły ból zęba, który skutecznie utrudnia mu normalne funkcjonowanie, co wyklucza konieczność czekania na wizytę kilka dni czy tygodni. Pamiętaj, że pogotowie stomatologiczne działa bez przerwy - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez wyjątków w dni wolne od pracy oraz święta. Nie musisz w czasie wizyty pokazywać skierowania czy posiadać swojej dokumentacji medycznej.

Warto podkreślić, że każda placówka znaleziona pod hasłem “pogotowie stomatologiczne żoliborz” przyjmuje również dzieci. To właśnie one bardzo źle znoszą ból, a ich mleczne zęby w szczególny sposób narażone są na próchnicę. W takich przypadkach nie ma mowy o tym, by lekarz stomatolog, który obecnie dyżuruje, odmówił przyjęcia pacjenta. Nie ma co zwlekać przed wybraniem się do właściwej placówki znalezionej w sieci pod hasłem “pogotowie stomatologiczne żoliborz” z dzieckiem, które cierpi.